Reklama samochody.pl

Dwie osoby w wodzie. Akcja strażaków – to tylko ćwiczenia

25 stycznia 2023 r. na Jeziorze Miejskim w Chodzieży odbyły się ćwiczenia zgrywające z zakresu ratownictwa na akwenach wodnych.

Około godz. 10:00 do SK KP PSP w Chodzieży od osoby postronnej wpływa informacja o wypadnięciu z łodzi jednego wędkarza na Jeziorze Miejskim w Chodzieży na wysokości Stanicy

WOPR (telefoniczna od przechodnia). Według zgłaszającego w wodzie znajdują się prawdopodobnie dwie osoby w odległości ok. 100 m od linii brzegowej, którzy utrzymują się na powierzchni wody. O godzinie 10:01 rozpoczyna się dysponowanie SiS do miejsca koncentracji.

z takim scenariuszem zmierzyli się strażacy z JRG PSP w Chodzieży, którzy w głównej mierze ćwiczyli dotarcie oraz podejmowanie osób poszkodowanych z wody przy pomocy dostępnego sprzętu ratowniczego.

Dodatkowo strażacy przetrenowali organizację terenu działań ratowniczych, organizację punktu przyjęcia osób poszkodowanych, ewakuację osób poszkodowanych do brzegu oraz przypomnieli sobie warunki terenowe i charakterystykę akwenu wodnego – jezioro Miejskie w Chodzieży.

Galeria zdjęć z miejsca ćwiczeń

📸JRG Chodzież

Poprzedni artykułZłodziejski duet zatrzymany. Grozi im 10 lat za kratkami (zdjęcia)
Następny artykuł18-latek stracił panowanie nad pojazdem. Auto z dużą siłą uderzyło w drzewo. To cud, że nie zginął (zdjęcia)