Reklama Toyota

Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla. Mogło dojść do tragedii

19 stycznia 2023 roku, o godzinie 00:39, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w Pile, przy ul. Hutniczej, w związku z prawdopodobną obecnością tlenku węgla w obiekcie.

Na miejscu strażacy zastali Zespół Ratownictwa Medycznego, który próbował dostać się do mieszkania, w którym mogą znajdować się osoby poszkodowane.

Po otwarciu drzwi potwierdzono, że w mieszkaniu znajdował się mężczyzna z silnymi objawami zatrucia tlenkiem węgla. W łazience odnaleziono nieprzytomną kobietę.

Obie osoby poszkodowane zostały przez służby ewakuowane na zewnątrz, następnie udzielono im pomocy medycznej i przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Strażacy apelują i przypominają, że tlenek węgla jest śmiertelnie groźny dla życia człowieka, nie jest wyczuwalny przez zmysły, dlatego jednym sposobem zabezpieczenia się przez tym śmiertelną substancją jest wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla. Dbajmy również o prawidłową wentylację pomieszczeń (nie zakrywajmy kratek wentylacyjnych) ale również o sprawność kotłów ogrzewczych. Wykonujmy również określone prawem niezbędne przeglądy i czyszczenia przewodów kominowych.

Opracowanie : asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła.

Zdjęcie : arch. KP PSP Piła

Poprzedni artykułBMW uderzył w sklep. 4 zastępy straży pracowały na miejscu
Następny artykułPożar warsztatu w Wągrowcu. Ogień zniszczył również ocieplenie elewacji budynku mieszkalnego (ZDJĘCIA)