Dwie 11-latki podjęły się wyzwania. Internetowy challenge skończył się dla nich bardzo głupio

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będą tłumaczyły się dwie 11-latki. Ukradły artykuł kosmetyczny i zostały zatrzymane przez pracownika ochrony, kiedy nie płacąc za towar przeszły przez linię kas. W rozmowie z policjantami tłumaczyły, że chciały zrealizować internetowe wyzwanie, tzw. challenge.

W poniedziałek, 3 lipca, o godzinie 19.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika ochrony, który ujął nieuczciwe nieletnie klientki.

Okazały się nimi dziewczynki w wieku niespełna 11 lat. Zgłaszający poinformował mundurowych, że zwrócił uwagę jak przeglądały różne kosmetyki. W pewnym momencie z półki sklepowej sięgnęły po artykuł i schowały go do torebki. Następnie nie płacąc za towar przeszły przez linie kas i chciały wyjść ze sklepu.

W tej sytuacji czujny pracownik marketu zainterweniował, ujął nieuczciwe klientki i wezwał na miejsce patrol policji. Skradziony kosmetyk wartości blisko 40 złotych wrócił na półki sklepowe. Dziewczyny w rozmowie z policjantami tłumaczyły, że chciały zrealizować ”wyzwanie”, tzw. challenge.

Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. 11-latki w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sądem.

Poprzedni artykułPijany kierowca skoda uderzył w opryskiwacz na ciągniku. Samochód został rozerwany (ZDJĘCIA)
Następny artykułOstrzeżenie o burzach z gradem dla Poznania i regionu