Dwaj 12-latkowie i 13-latek ukradli 90 tys. zł. Pieniądze rozdali kolegom i wydali na zakupy

Trzech nastolatków przez dwa tygodnie przychodzili do domu mężczyzny i kradli schowaną gotówkę. Tak nastoletni sprawcy ukradli łącznie około 90 tys. zł. Część pieniędzy rozdali kolegom, część wydali na słodycze, a resztę poukrywali w różnych miejscach w mieście. Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycieli, którzy zauważyli wśród uczniów dużą ilość gotówki.

Policjanci z Lubartowa dostali nietypowe zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół. Z informacji wynikało, że nauczyciele zauważyli, jak od pewnego czasu dzieci w szkole dysponują dużą ilością gotówki.

Sprawą zajęli się od razu policjanci. Jak się okazało, informacja się potwierdziła. Jak ustalili mundurowi, krążąca wśród uczniów gotówka pochodzi z kradzieży, a sprawcami są trzej uczniowie szkoły  wieku 12 lat i 13 lat.

Kryminalni ustalili, że dwóch 12-latków i 13-latek okradli dziadka swojego kolegi. Prawdopodobnie chłopcy spędzając razem czas dowiedzieli się, gdzie mężczyzna w domu trzyma pieniądze. Od około dwóch tygodni wykorzystując nieuwagę właściciela, kilka razy kradli schowaną gotówkę. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie około 90 tys. zł.

Nastolatkowie część pieniędzy rozdali kolegom, część wydawali na zakupy, a resztę poukrywali w różnych miejscach na terenie miasta.

Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionych pieniędzy. Niebawem nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Poprzedni artykułPrzyjechał samochodem na przesłuchanie mając sześć dożywotnich zakazów prowadzenia
Następny artykułPijana matka z maleńki dzieckiem na rękach chodziła po osiedlu. Maluszek był wyziębiony