Reklama samochody.pl

34-letnia obywatelka Mołdawii, która kradła na terenie całej Polski została zatrzymana w Iławie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku przedstawili zarzuty 34-letniej obywatelce Mołdawii, która dokonywała kradzieży w marketach w całej Polsce. Straty jakie są oszacowane sięgają kwoty 21 tysięcy złotych. Kobieta została tymczasowo aresztowana.

Sprawa rozpoczęła się od kradzieży, do których doszło w marketach zlokalizowanych w Wyrzysku, Białośliwiu i Pile. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zajęli się zgłoszeniem. Zabezpieczone dowody w postaci monitoringów zarejestrowały wizerunek kobiety. Dalsze czynności realizowane wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawczynię. 34-letnia obywatelka Mołdawii została zatrzymana na terenie Iławy.

Policjanci prowadząc postępowanie uzyskali informacje świadczące o kolejnych kradzieżach, za które odpowiedzialna jest ta sama kobieta. Jak się okazało 34-latka jeździła po całej Polsce i dokonywała przestępstw w różnych miejscowościach, między innymi w Płocku, Iławie, Szamocinie czy Trzciance.

Obywatelka Mołdawii wstępnie usłyszała 3 zarzuty za kradzieże dokonane w Pile, Białośliwiu oraz Wyrzysku. Zebrany materiał dowodowy będzie podstawą do rozszerzenia przedstawionych zarzutów. Funkcjonariusze w chwili obecnej posiadają wiedzę na temat kolejnych kilkudziesięciu kradzieżach, których dokonała kobieta. Straty jakie wyrządziła są szacowane na kwotę 21 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży wobec 34-latki został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułCztery osoby okradły seniorkę na pół miliona złotych. Oszustom grozi do 10 lat pozbawienia wolności
Następny artykułDwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Ranne osoby przetransportowano do szpitali (ZDJĘCIA)