Reklama Toyota

Dwa lata okradał firmy na terenie Obornik. W końcu wpadł

31-latek usłyszał 25 zarzutów. Grozi mu za to kara 10 lat więzienia.

Oborniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który dokonał łącznie 25 włamań na terenie Obornik. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu i dozorem policji. Zabezpieczono mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar o wartości 35 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Na przełomie dwóch lat na terenie Obornik miały miejsce włamania do pomieszczeń, głównie firm produkcyjnych oraz sklepów. Głównym problemem w tym czasie był fakt, że w miejscach, do których sprawca się włamywał, nie było monitoringu, a ten który w niewielu przypadkach był zainstalowany, nie pozwalał na zidentyfikowanie sprawcy.

We wtorek, 24 października, oborniccy kryminalni w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali złodziej. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Oborniki. Podczas przeprowadzonego przeszukania w wynajętym przez mężczyznę mieszkaniu, kryminalni zabezpieczyli wykorzystywaną przy popełnianiu przestępstw odzież i narzędzia do rozcinania kłódek, wytrychy oraz łamaki. Zabezpieczono także komputer oraz telefon, którymi mężczyzna posługiwał się przy wystawianiu i sprzedaży skradzionego mienia na portalach internetowych.

Odzyskano skradzione elektronarzędzia, narzędzia, dokumenty oraz inne rzeczy osobiste należące do pokrzywdzonych o łącznej wartości nie mniejszej niż 20 tys. zł. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie pozostałych rzeczy, które zatrzymany mężczyzna sprzedawał na portalach aukcyjnych w internecie posługując się fałszywym kontem.

31-latek usłyszał 25 zarzutów. Grozi mu za to kara 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł71-latek przejechał po dwuletnim dziecku na pasach i odjechał. Mrożące krew w żyłach nagranie (FILM)
Następny artykułPijana matka przywiozła do przedszkola dwoje małych dzieci