Reklama Toyota

Duży pożar zboża. Spłonęło sześć hektarów (ZDJĘCIA)

W dniu 11 lipca 2023 r. około godziny 13.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Chylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził, że pali się zboże na pniu. Ze względu na silny wiatr i duże zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie pola Kierujący Działaniem Ratowniczym poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce pożaru.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów wody w natarciu na palące się zboże. Po zlokalizowaniu pożaru przelano zarzewia ognia oraz skontrolowano pogorzelisko. Rolnicy za pomocą sprzętu mechanicznego oborali teren wokół pożaru zboża, w celu nierozprzestrzeniania się pożaru.

Spaleniu uległo 6 ha jęczmienia.

W działaniach brały udział jednostki z JRG Turek, Jednostki OSP z terenu gminy Władysławów i Tuliszków.

Z uwagi na zbliżający się okres żniw, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku przypomina, że w trakcie zbioru, transportu i składowania płodów rolnych należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa pożarowego, a w szczególności, produkty roślinne należy składować w sposób uniemożliwiający ich samozapalenie. Wypalanie słomy i pozostałości roślinnych na polach jest zabronione.

Poprzedni artykułRoztrzaskał się autem o drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)
Następny artykułPożar zboża i ścierniska. W akcji cztery zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)