Reklama samochody.pl

Duży pożar na terenie lakierni w Międzychodzie. Z ogniem walczyło 29 zastępów straży pożarnej

W nocy z 21 na 22 lipca 2022 r. spokój w Międzychodzie zakłócił duży pożar, do którego doszło na kompleksie budynków przy ul. Ratajczaka.

Po dojeździe strażacy zastali rozwinięty pożar, którym objęta była lakiernia oraz poddasze budynku porodukcyjno-magazynowego z funkcjami usługowymi. Ze względu na fazę rozwoju pożaru, jego powierzchnię oraz możliwość zapewnienia odpowiednich warunków pracy ratownikom, a także konieczność dowożenia wody niezbędne było zadysponowanie dużej ilości zastępów. Łącznie w działaniach udział wzięło 29 zastępów, w tym grupa operacyjna KW PSP w Poznaniu oraz grupa operacyjna KP PSP w Międzychodzie, a także pluton „SZAMOTUŁY” będący w strukturach wielkopolskiego odwodu operacyjnego oraz zastęp z JRG Nowy Tomyśl. Na miejscu działań zorganizowano punkt ładowania butli, natomiast woda dowożona była z Jeziora Miejskiego.

W działaniach oprócz straży udział brało pogotowie energetyczne oraz policja, która prowadzi na miejscu oględziny z udziałem technika kryminalistyki wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Zdjęcia: KP PSP Międzychód.

Poprzedni artykułTragedia na trasie kolarskiego ultramaratonu. Zmarł jeden z uczestników, mieszkaniec Wolsztyna
Następny artykułTragedia. 12-latek śmiertelnie postrzelił się głowę z broni ojca