Duży pożar budynków gospodarczych. W działania zaangażowanych było 39 strażaków (ZDJĘCIA)

W dniu 8 czerwca 2023 r. około 06:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze szopy z drewnem w miejscowości Trzcianka przy ul. Kościuszki.

Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował na miejsce zdarzenia siły i środki z JRG PSP w Trzciance.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar nie pojedynczej szopy, a kompleksu budynków gospodarczych, pełniących role szop na drewno opałowe oraz garaży. Siły i środki były niewystarczające w związku z czym Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował dodatkowe siś z JRG PSP w Czarnkowie oraz jednostki OSP z Trzcianki, Siedliska, Białej i Nowej Wsi. Do zdarzenia udał się również Oficer Operacyjny Powiatu. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu prądu wody w obronie na znajdujący się w bliskim sąsiedztwie budynek mieszkalny oraz prądu wody w natarciu na płonące budynki w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się pożaru.

W trakcie działań wraz z nadjeżdżającymi zastępami pożar zlokalizowano. Dalsze działania polegały na rozbiórce  spalonych elementów zadaszenia, wynoszenie spalonych przedmiotów oraz drewna z budynków gospodarczych i przelewanie pogorzeliska wodą. Złożona zabudowa połączonych ze sobą budynków niestety przyczyniła się do gwałtownego rozprzestrzeniania się ognia.

W działaniach trwających ok 6 godzin udział brało 8 zastępów, w sile 39 strażaków.

Opracowanie: asp. Patryk Mazur
Zdjęcia: JRG Trzcianka

 

Poprzedni artykułGroźnie wyglądający wypadek samochodu osobowego w Koninie. Rannego kierowcę ZRM przetransportował do szpitala
Następny artykułNie żyje policjant. Zastrzelił się z broni służbowej