Reklama Toyota

Duża akcja policji. Znaleziono narkotyki warte 10 mln zł ukryte w ogórkach

Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w ogórkach zabezpieczyli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Wartość używek to ponad 10 mln zł. Do aresztu trafiło dwóch poznaniaków. Grozi im 12 lat więzienia.

  •  Narkotyki były ukryte w workach z ogórkami
  • Handlarze stracili 250 kg towaru za ponad 10 mln zł
  • W akcji brali udział policjanci z Poznania i Szczecina

Wszystko zaczęło się od telefonu policjantów z wydziału kryminalnego w Szczecinie do kolegów z poznańskiego wydziału antynarkotykowego. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie wielkopolski może znajdować się spora ilość narkotyków.

W podpoznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciężarówki do busa. W workach znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były jednak sprasowane pakiety marihuany.

Policjanci pod górkami znaleźli kilkaset sprasowanych foliowych paczek z wysokiej jakości marihuaną. W sumie było aż 250 kg narkotyków o wartości ponad 10 mln zł.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie przeładunku towaru To mieszkańcy Poznania w wieku 31 i 34 lata. Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych.

Prokurator na podstawie materiałów dowodowych, przestawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i handlu nimi. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd z Poznaniu aresztował obu podejrzanych.

Poprzedni artykułZapaliła się sadza w przewodzie kominowym (ZDJĘCIA)
Następny artykułAtak wilka w Poznaniu. Wszedł na posesję i dotkliwe poszarpał psa (FILM)