Reklama samochody.pl

Duża akcja drogówki. Wpadło 70 piratów drogowych, część straciła prawa jazdy (FILM)

Tylko w miniony weekend złotowska drogówka zatrzymała prawo jazdy 9 kierowcom. Wszyscy stracili je przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista na liczniku miał 153 km/h.

Blisko 140 przeprowadzonych kontroli drogowych w podczas weekendu to efekt pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki. Głównym celem działań „Prędkość” prowadzonych przez funkcjonariuszy było zapobieganie ewentualnym wypadkom na drogach. Policjanci oprócz kontroli prędkości, zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierujących.

W wyniku działań funkcjonariusze ujawnili blisko 70 przekroczeń dozwolonej prędkości. 9 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące, nie obyło się też bez punktów karnych i mandatów.

Rekordzistą okazał się 36-latek, który prawo jazdy posiadał od dwóch lat. Mieszkaniec Wrocławia samochodem Kia na odcinku Płytnica-Ptusza DK 11, na liczniku miał 153 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Ponad to popełnił szereg innych wykroczeń, a swoją jazdą stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych kierujących, zmuszając ich do hamowania. Wrocławianin stracił prawo jazdy, a  teraz jego sprawą zajmie się Sąd w Złotowie.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi. – apelują policjanci

Poprzedni artykułTragedia na parkingu. W kabinie ciężarówki znaleziono ciało 35-latka
Następny artykułDoszło do wybuchu. Zginął młody mężczyzna. Prawdopodobnie eksplodował znaleziony niewybuch