Dramat. Psy zagryzły 7-letnią dziewczynkę

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Barczewo. Z ustaleń śledczych wynika, że psy z hodowli prowadzonej na jednej z posesji zagryzły 7-letnią dziewczynkę. Dziecko zmarło na miejscu. Trwają czynności zmierzając do ustalenia okoliczności tej tragedii.

We wtorek, 25 czerwca, policjanci z komendy w Olsztynie pracowali w miejscu tragicznego zdarzenia. Z ustaleń śledczych wynika, że po godzinie 14:00 siedmiolatka goszcząca u swoich znajomych została śmiertelnie zagryziona przez psy z hodowli znajdującej się na ich posesji.

W miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała policyjna grupa operacyjno-procesowa z technikiem kryminalistycznym. Przeprowadzone zostały oględziny i przesłuchania świadków. Policja mus precyzyjnie odtworzyć okoliczności tragedii i ustalić w jaki sposób dziewczynka weszła w bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

Policjanci ustalili, że na posesji w zamkniętych wybiegach trzymanych było 11 psów ras dog niemiecki i buldog francuski. Zabezpieczone zostały dokumenty potwierdzające legalność hodowli i historii leczenia i szczepień zwierząt.

Wszystkie psy zostały poddane oględzinom przy udziale weterynarza. Sześć dogów niemieckich trafiło do miejscowych schronisk dla zwierząt. Odbywają kwarantannę i czekają na dalsze postanowienia prowadzącego śledztwo prokuratora.

Wiadomo, że 7-latka była częstym gościem na posesji, gdzie trzymane były psy. Zwierzęta były oswojone z jej obecnością.

Poprzedni artykułStraż Graniczna podała stawki łapówek za ucieczkę mężczyzn z Ukrainy. Kwoty są ogromne
Następny artykułMakabryczny wypadek w powiecie konińskim