Reklama samochody.pl

Dramat pod Gnieznem. Kobieta zasłabła na ulicy. Niestety zmarła

W piątkowe południe służby zostały powiadomione o zdarzeniu, do jakiego doszło na jednej z czerniejewskich ulic.

Do zdarzenia doszło 7 października około koło południa na ul. Pałacowej w Czerniejewie.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, starsza kobieta idąca chodnikiem nagle zasłabła i osunęła się na ziemię. Na pomoc ruszyli przypadkowi świadkowie zdarzenia, wśród których był druh z OSP Żydowo oraz personel pobliskiej poradni zdrowia. Stwierdzono, że poszkodowana nie wykazuje funkcji życiowych, dlatego rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową oraz powiadomiono pogotowie ratunkowe i zaangażowano do działań OSP Czerniejewo.

Niestety, pomimo długich starań wszystkich uczestników reanimacji i wykorzystaniu instrumentów wspierających RKO, nie udało się uratować życia kobiety.

– Na uwagę zasługuje fakt, iż osoby będące świadkami tego zdarzenia, w szybkim tempie sprowadziły na miejsce zdarzenia ogólnodostępny defibrylator AED, znajdujący się przy wejściu do sali gimnastycznej naprzeciw komisariatu policji. Jest to niezmiernie ważne, by możliwie najszybciej wprowadzić działanie AED, co w wielu przypadkach skutecznie pomaga przywrócić krążenie. Nie bójmy się pomagać –– informują druhowie z OSP Czerniejewo.

Źródło.gniezno24.com

Poprzedni artykułZaginął Michał Walkowiak. Wyszedł z domu i zniknął
Następny artykułTragedia na ślubie. Nie żyje 3-letni synek pary młodej. Dziadek w szoku po tym co się stało