Reklama samochody.pl

Doszczętnie spłonęła terenówka. Straty oszacowano na 180 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

PSP Rawicz

Terenowe auto spłonęło dziś po południu na gruntowej drodze w pobliżu leśniczówki w Leśnictwie Dębno. Kierujący nim mężczyzna doznał poparzeń rąk. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Pożar został zgłoszony dyżurnemu stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu w środę 12 maja 2021 r. o godz. 16.16.

W rejon leśniczówki alarmowo udali się strażacy z rawickiej komendy oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach. Gdy dotarli na miejsce, pożar obejmował już cały pojazd, a płomienie rozprzestrzeniały w kierunku trawy i drzew.

Po zabezpieczeniu terenu strażacy przy użyciu wody i piany rozpoczęli gaszenie ognia. Równolegle z działaniami gaśniczymi udzielali też kwalifikowanej pierwszej pomocy 32 – letniemu kierowcy, który doznał poparzenia obu rąk. Następnie poszkodowany został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie okazało się,  że mieszkaniec gminy Żmigród nie będzie hospitalizowany.

W wyniku pożaru, który  pojawił się  najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, spaleniu uległ jeep grand cherokee wyprodukowany w roku 2016, broń beretta, naboje, telefon, dokumenty i inne przedmioty osobiste kierującego.

Straty zostały wstępnie oszacowane na prawie 180 tys. zł.

W trwających niespełna 2 godziny działaniach brało udział 9 strażaków, 3 policjantów oraz 2-osobowy zespół ratownictwa medycznego.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku WielkopolskaNaSygnale112 i twórz z nami portal WielkopolskaNaSygnale112

Poprzedni artykułWypadek trzech pojazdów. Łącznie podróżowało aż dziewięć osób w tym dwójka dzieci (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoznań. Tragiczny pożar na Ratajach. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki