Reklama Toyota

Dilerzy narkotykowi w rękach policji. Grozi im do dziesięciu lat więzienia

Fot. Adam Staskiewicz

W wyniku zorganizowanych działań pościgowych policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z przestępczością narkotykową oraz dwóch innych, których ustalany jest charakter i udział w przestępczym procederze. Kryminalni zabezpieczyli 1/4 kilograma amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany. Dodatkowo jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Gostyńscy kryminalni od jakiegoś czasu przyglądali się 41-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego, którego podejrzewali o handel narkotykami. Prowadzone działania operacyjne utwierdziły ich w przekonaniu, że figurant jest dostawcą narkotyków na gostyński i leszczyński rynek.

Podczas prowadzonych czynności w miejscowości Kunowo, policjanci ustalili, że 41-latek kierujący bmw może mieć przy sobie narkotyki. Mężczyzna początkowo zatrzymał samochód samochód do kontroli drogowej, jednak w momencie, gdy funkcjonariusze wysiedli z radiowozu gwałtownie ruszył, staranował pojazd służbowy i rozpoczął ucieczkę. Kierowca ściganego bmw odjechał w kierunku Kościana.

W gostyńskiej jednostce postawiono na nogi wszystkich policjantów, o zdarzeniu powiadomiono również ościenne jednostki. Dzięki wiedzy, dobremu rozpoznaniu osobowemu i odpowiedniemu typowaniu, po niespełna trzech godzinach od zdarzenia namierzono i zatrzymano 41-latka. Poszukiwany jechał jako pasażer z dwoma innymi mężczyznami dostawczym citroenem. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania busa, różnych pomieszczeń i miejsc, w których przebywali zatrzymani, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ¼ kilograma amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany. Odnaleziony został również wcześniej porzucony samochód marki BMW.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzut handlu narkotykami 32-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego. Natomiast 41-latek odpowie przed wymiarem sprawiedliwości m.in. za posiadanie narkotyków, handel narkotykami, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Trzeci z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Dzisiaj miejscowy prokurator wystąpi do Sądu Rejonowego w Gostyniu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec 41-latka

Opracowanie: Sebastian Myszkiewicz

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112. Jesteś zainteresowany reklamą swojej firmy na Naszej stronie? Skontaktuj się jak najszybciej z Nami.

Poprzedni artykułGroźny wypadek z udziałem wojskowego busa [ZDJĘCIA]
Następny artykułPłonie las. Strażacy walczą z ogniem