Reklama Toyota

Dachowanie samochodu osobowego w Krotoszynie. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

st. ogn. Maciej Fornal

W piątek 3 lipca 2020r. o godzinie 10:24 na ulicy Kołłątaja w Krotoszynie doszło do zdarzenia drogowego. Mężczyzna kierujący terenowym Jeepem uderzył w stalowe bariery ochronne oddzielające jezdnię od ciągu komunikacyjnego dla pieszych i dachował.

Uszkodzony pojazd zatrzymał się w pozycji na lewym boku po drugiej stronie chodnika na ulicy przebiegającej równolegle do drogi krajowej. Kierowca uszkodzonego samochodu w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdował się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W trakcie realizacji czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym. Po wykonaniu w karetce pogotowia diagnostyki, ratownik medyczny podjął decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia.

Z uwagi na uszkodzenia infrastruktury drogowej, które stwarzały zagrożenie dla pieszych korzystających z chodnika na miejsce zdarzenia dotarli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, których zadaniem było usuniecie zagrożenia. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzony pojazd został postawiony na koła przez pomoc drogową i zabrany z miejsca wypadku. Następnie strażacy usunęli z jezdni elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów eksploatacyjnych, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwających 2 godziny i 18 minut uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki
Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie.

st. kpt. Tomasz Patryas.

Poprzedni artykułJazda pod wypływem alkoholu nie popłaca
Następny artykułOstatnie chwile przed atakiem na szczyt Mont Blanc [ZDJĘCIA][WIDEO]