Czworo pijanych kierujących w rękach policji

Minionego weekendu funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy ujawnili czworo nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich podróżowało rowerami. Czwarty natomiast oprócz nadużycia alkoholu i orzeczonego wcześniej sądowego zakazu prowadzenia pojazdów był także poszukiwany.

W piątek, 4 października policjanci pełniący służbę na terenie gminy Łobżenica uzyskali informację, że w pobliskiej miejscowości może przebywać osoba poszukiwana. Udając się we wskazane miejsce zauważyli przejeżdżający samochód, którym kierował właśnie ten mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie zawrócili i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie działań okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica nie tylko jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Złotowie, ale także poruszał się samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dodatkowo policjanci potwierdzili, że w chwili popełnienia przestępstwa mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzień później funkcjonariusze zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierujących rowerami. Męźczyźni poruszali się po ulichach Łobżenicy i stwarzali swoim zachowaniem realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Rekordzistą okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci Posterunku Policji w Łobżenicy zapowiadają kolejne kontrole osób poruszających się po drogach gminy tak aby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.

sierż. Wojciech Zeszot