Reklama Toyota

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką. Jedna osoba ranna. W akcji LPR (ZDJĘCIA)

W miejscowości Jastrowo w powiecie szamotulskim doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i z ciężarowym. Konieczne na miejsce było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

W piątek, 9 lipca o godz. 13.06 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Jastrowo gm. Szamotuły.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który zderzył się z pojazdem osobowym.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód ciężarowy znajdował się częściowo na poboczu i pasie ruchu, natomiast pojazd osobowy znajdował się na pobliskim polu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Foto. Czytelnik

Poprzedni artykułBabcia porsche potrąciła pięcioletnią wnuczkę. Dziewczynka śmigłowcem trafiła do szpitala
Następny artykułKoszmar. Znaleziono zwłoki mężczyzny z poważnymi obrażeniami. Został potrącony i wrzucony do rowu