Reklama samochody.pl

Ćwiczenia z gaszenia pożarów lasu w miejscowości Łobżonka (ZDJĘCIA)

15 lipca 2020 roku na terenie gminy Łobżenica, w okolicy miejscowości Łobżonka odbyły się zaplanowane ćwiczenia zgrywające z zakresu gaszenia pożaru mającego miejsce na terenie leśnym. Do działań gaśniczych skierowano 10 zastępów w sile 66 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Łobżenica (OSP Łobżenica, OSP Dźwierszno, OSP Luchowo, OSP Wiktorówko) oraz z terenu gminy Wyrzysk (OSP Wyrzysk, OSP Osiek nad Notecią, OSP Bąkowo). Strażacy ochotnicy byli dodatkowo wspierani przez strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którzy kierowali ćwiczeniami oraz oceniali podjęte działania, pod kątem wskazania wniosków.

| POLECANE – Ogromny pożar budynków gospodarczych (ZDJĘCIA)

Założenie zakładało pożar ściółki w lesie, na obszarze około 800 m2 w chwili zgłoszenia, stworzenie punktu czerpania wody na rzece Łobżonka oraz podjęcie działań gaśniczych mających na celu ugaszenie pożaru. W trakcie ćwiczeń zorganizowano sztab akcji, wykorzystując strażnicę jednostki OSP Wiktorówko, z którego koordynowano działania z wykorzystaniem mobilnego zestawu łączności, będącego na wyposażeniu KP PSP w Pile.

Prowadzonym zajęciom operacyjnym przyglądał się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile, st. bryg. Rafał Mrowiński wraz z zastępcą st. kpt. Pawłem Kamińskim, Zastępca Burmistrza Gminy Łobżenica Józef Lewandowski oraz Leśniczy Leśnictwa Łobżonka Jacek Gardecki.

| POLECANE – Tragedia w Głuchowie. Nie żyje kobieta zaatakowana przez byka

Przeprowadzenie tego typu ćwiczeń pozwala na weryfikacje gotowości do podejmowania działań gaśniczych przez uczestniczące jednostki i służby, co w konsekwencji przedkłada na skuteczność w rzeczywistych działaniach ratowniczych.

Opracowanie : mł. asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła

Zdjęcia : st. kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła, Szymon Chwaliszewski, portal zlotowskie.pl

Poprzedni artykułOgromny pożar budynków gospodarczych [ZDJĘCIA]
Następny artykułBaza obozowa Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu (ZDJĘCIA)