Reklama Toyota

Ćwiczenia taktyczno-bojowe w zakładzie Drewpol w Kosarzynie (ZDJĘCIA)

W dniu 22 marca 2022 na terenie firmy DREWPOL w Kosarzynie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe dla jednostek ochrony przeciwpożarowych powiatu chodzieskiego. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar składowiska odpadów poprodukcyjnych, które zagrażało dodatkowo pozostałym obiektom na terenie zakładu.

Działania ćwiczących strażaków polegały na gaszeniu pożaru składowiska z jednoczesnym utworzeniem punktu czerpania wody z zbiornika przeciwpożarowego zlokalizowanego na terenie zakładu. Silne zadymienie wymuszało na ratownikach pracę w sprzęcie ochronnym układu oddechowego. Przy pomocy motopomp oraz linii wężowych zbudowano zaopatrzenie wodne dla jednostek gaszących pożar. Ćwiczenia były również okazją do przećwiczenia rozwijania łączności radiowej oraz wymiany butli i sprzętu ochrony układu oddechowego przy pomocy specjalistycznego pojazdu SPGaz.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Margonin, OSP Lipia Góra oraz OSP Laskowo.

Po zwinięciu użytego sprzętu nastąpiła zbiórka z omówieniem wniosków z ćwiczeń oraz poczęstunek dla uczestników strażacką grochówką.

Opracowanie i  zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Sworowski.

Poprzedni artykułDuży pożar w kamienicy w centrum Leszna (ZDJĘCIA)
Następny artykułCo za zdarzenie. Opel wbił się w busa. Kierowca dostał mandat 5 tys. zł