Reklama samochody.pl

Cichy zabójca zaatakował. 17-latek trafił do szpitala

Przypominamy, że sezon grzewczy to okres, w którym wzrasta ryzyko wystąpienia pożaru lub emisji śmiertelnie niebezpiecznego dla człowieka tlenku węgla. Groźne zdarzenie z udziałem „cichego zabójcy” miało miejsce w jednym z budynków przy ul. Strzeleckiej w Rawiczu.

poszkodowanemu 17-latkowi oraz przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Lekarz uznał za konieczne przetransportowanie mieszkańca Rawicza do miejscowego szpitala.

Użyte specjalne urządzenia detekcyjne potwierdziły obecność w łazience tlenku węgla  o stężeniu 60 ppm. Należy jednak zauważyć, że pomiary zostały dokonane po częściowym przewietrzeniu lokalu. Stąd też można przypuszczać, że wcześniej było o wiele wyższe.

W trwającej niespełna dwie godziny akcji ratowniczej uczestniczyły trzy zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie, zespół ratownictwa medycznego i policjanci.

Od 1 do 30 stycznia 2023 r. byliśmy wzywani do 3 zagrożeń związanych z obecnością bądź podejrzeniem ulatniania się tlenku węgla. W dwóch przypadkach domowników zaalarmowały zainstalowane w mieszkaniach czujniki czadu. W jednym z nich strażackie mierniki potwierdziły obecność tlenku węgla, ale na szczęście dzięki błyskawicznemu ostrzeżeniu trzyosobowa rodzina zdążyła bezpiecznie opuścić strefę zagrożenia.

Niestety, czujnika tlenku węgla zabrakło w mieszkaniu przy ulicy Strzeleckiej.

Zatem ponownie apelujemy i zachęcamy do wyposażenia domów oraz mieszkań w urządzenia, które mogą uratować to co najważniejsze – życie, nasze i naszych najbliższych.

Miejmy też na uwadze m.in. odpowiednią wentylację pomieszczeń, sprawność i stan techniczny urządzeń grzewczych, a także drożność przewodów kominowych.

Poprzedni artykułKatastrofa. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dwie osoby poparzone
Następny artykułMakabryczny wypadek. Jedna osoba zginęła, dwie kolejne zostały ranne (zdjęcia)