Bardzo ważne! W piątek wielka dezynfekcja miejskich rur w Ostrowie Wielkopolskim

W piątek, 8 września, władze Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzą dezynfekcji miejskich rur. To wszystko przez zakażenia na legionelozę w kraju i regionie. W ostrowskim szpitalu leżały dwie osoby zakażone osoby.

Ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemicznego, na terenie miasta przeprowadzona zostanie dezynfekcja instalacji ciepłej wody użytkowej. Od godz. 17:00 w piątek, 8 września, do godz. 23:00 w sobotę, 9 września, temperatura wody sieciowej zostanie podniesiona do ponad 70 stopni Celsjusza.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy mają indywidualne źródło ciepła, proszeni są żeby we własnym zakresie przeprowadzili dezynfekcję termiczną instalacji ciepłej wody użytkowej.

Mieszkańcy muszą odkręcić krany, prysznice, deszczownice z ciepłą wodą i pozostawić je odkręcone przez co najmniej dwie minuty, od momentu uzyskania maksymalnej temperatury wody.

Podczas dezynfekcji należy zachować ostrożność i zminimalizować rozpryskiwanie wody oraz powstawanie aerozolu wodnego.

Trzeba również zwrócić szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i schorowane, żeby uniknąć ryzyka poparzeń. Należy również zapewnić prawidłową wentylację pomieszczeń. Jeśli to możliwe to najlepiej  rozszczelnić lub uchylić okna lub wyjść z pomieszczeń oraz zamknąć drzwi.

Osoby przeprowadzające dezynfekcję termiczną, podczas której mogą powstać aerozole, powinny zakryć np. maseczką swoje górne drogi oddechowe.

Poprzedni artykułKto to jest? W Poznaniu znaleziono ciało mężczyzny. Policja prosi o pomoc (ZDJĘCIE +18)
Następny artykułWstrząsające. Niepełnosprawny nastolatek 63 dni był przypięty pasami do łóżka na korytarzu szpitala w Poznaniu