Reklama samochody.pl

Bandycki napad. Podeszli do osób w aucie zaatakowali i ostrzelali samochód

Sprawcy gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej zostali zatrzymani przez policjantów z Witkowa i Gniezna. Mężczyźni z błahych powodów zaatakowali osoby siedzące w samochodzie. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Witkowie, 14 listopada. Około godz. 19.00 do dwóch osób siedzących w samochodzie podeszło trzech mężczyzn. Jeden z bandziorów wyjął pistolet i zaczął nim wymachiwać.

Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Gdy mężczyźni znajdujący się w aucie próbowali odjechać sprawca trzymający broń oddał kilka strzałów w kierunku samochodu powodując uszkodzenie karoserii. Drugi z bandytów zabrał telefon komórkowy pasażerowi samochodu. W etui komórki znajdowało się około 800 zł, a telefon był wart 1,5 tys. zł.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Witkowa i Gniezna. Po kilkunastu godzinach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Witkowa, trzeci jest mieszkańcem powiatu słupeckiego. Policjanci odzyskali skradzione 800 zł i zabezpieczyli pistolet zasilany gazem co2, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Telefon, jak wynika z ustaleń policjantów został zniszczony przez sprawców.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej, kolejny usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Przestępstwo zostało przez prokuratora w Słupcy zakwalifikowane jako działanie o charakterze chuligańskim.

Poprzedni artykułWypadek. Sportowy peugeot roztrzaskał się o drzewo. Z auta nic nie zostało. Kierowca miał szczęście
Następny artykułDwa owczarki rzuciły się na 11-latka. Dotkliwie pogryziony chłopiec był operowany