Reklama samochody.pl

Aż dziwne, że ten motocyklista jechał, był tak pijany

Pomimo jesieni pogoda zachęca motocyklistów do przejażdżek. Niestety nie wszyscy z nich to odpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego. Przekonali się o tym funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie, którzy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem 39-latka. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany.

W niedzielną wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zauważyli kierującego motocyklem mężczyznę. Motocyklista na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie skręcił w pobliską polną drogę.

Policjanci zaskoczeni nietypowym zachowaniem kierowcy postanowili zawrócić i sprawdzić, co było powodem tej dziwnej reakcji. Jadąc polną drogą mundurowi zauważyli, że motocyklista wyłączył światła.

Chwilę później znaleźli go leżącego na drodze obok motocykla. Funkcjonariusze sądzili, że mężczyzna wywrócił się podczas jazdy, jednak fakty były zupełnie inne. 39-latek oświadczył, że sam przewrócił motocykl i położył się na ziemi, ponieważ próbował ukryć się przed policjantami.

Powodem tej „brawurowej” decyzji był nie tylko fakt, że mieszkaniec powiatu kaliskiego nie posiadał kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania motocyklem, ale również jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który wsiadł za kierownicę motocykla miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wkrótce lekkomyślny uczestnik ruchu drogowego usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na dłuższy czas.

Kierowanie pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialne i może być tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę. Dzwońmy pod numer alarmowy 112!

Poprzedni artykułZ jeziora wyłowiono ciało mężczyzny związane kablem i obciążone betonem
Następny artykułUkradli sklepowe produkty na kwotę 500 złotych. Niedługo po tym mężczyzn zatrzymano