Reklama Toyota

Audi wjechało pod busa. Ranna jedna osoba. Wszystko nagrał policyjny dron (FILM)

Dron wykorzystany w akcji drogówki nagrał wypadek. Kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod prawidłowo jadącego busa.

Do wypadku doszło we wtorek, 17 sierpnia, na obwodnicy Gubina (woj. lubuskie). Kierująca audi wjechał na skrzyżowanie prosto pod prawidłowo jadącego busa. Doszło do zderzenia. Bus wpadł jeszcze na volkswagena.

Wszystko nagrała kamera policyjnego drona. Ranna został kierująca audi.

Dron to nawa i skuteczna broń policji do walki z piratami drogowymi. We wtorek latał nad drogami w powiecie krośnieńskim. – Dron był pomocny w ujawnianiu wielu nieprawidłowości, którymi wykazywali się zmotoryzowani. Łącznie policjanci zdyscyplinowali 35 kierowców – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Pierszy raz policja wykorzystała drona wiosna tego roku, realizując działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze, zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogą dokładnie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych – mówi podinsp. Maludy.

Poprzedni artykułW tragicznym wypadku zginął młody kierowca firmy kurierskiej. Miał zaledwie 19 lat
Następny artykuł41-latek wypił płyn do dezynfekcji rąk i zasnął w kościele