Reklama Toyota

Archiwum X. Zatrzymany seryjny gwałciciel. Ostatnią ofiarę związał i brutalnie zgwałcił

Pierwszy raz zgwałcił w 1993 roku w Kościanie. Kolejne przypadki miały miejsce w Poznaniu i Lesznie.

Niemal 10 lat temu zaatakował kobietę, skrępował, brutalnie zgwałcił i zniknął. Dzięki policjantom z poznańskiego Archiwum X i ekspertom laboratorium kryminalistycznego KWP w Poznaniu sprawca został zidentyfikowany i odnaleziony w… więzieniu.

Policjanci z Archiwum X rozwiązali sprawę niewykrytego gwałtu, do którego doszło w 2013 roku w Poznaniu. W lutym 2013 r. mieszkanka Poznania wracała w nocy z towarzyskiego spotkania. W pewnym momencie, w pobliżu ul. Kotowo zaczepił ją nieznany mężczyzna i zaatakował od tyłu. Skrępował jej ręce i brutalnie zgwałcił. Po wszystkim uciekł.

Kobieta wróciła do domu i powiadomiła Policję. W trakcie przesłuchań i oględzin policjanci zabezpieczyli odzież poszkodowanej, ślady biologiczne oraz wszystko, co mogło pomoc w identyfikacji sprawcy. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Poznań. Wpadł seryjny gwałciciel

W połowie 2022 r. sprawa zainteresowała policjantów z poznańskiego Archiwum X. Policjanci jeszcze raz szczegółowo przeanalizowali zebrany w materiał dowodowy. Poddali analizie szereg innych podobnych spraw. – Udało się im w ten sposób wytypować podejrzanego. Sprawdzono profil DNA potencjalnego sprawcy. Zajęli się tym eksperci Sekcji Biologii i Genetyki Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Poznaniu – mówi Artur Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jego profil biologiczny pasował do gwałciciela. O nowych ustaleniach policjanci poinformowali prokuratorów z poznańskiej prokuratury okręgowej.

Gwałciciel zatrzymany w więzieniu

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą gwałtu na poznaniance jest 51-letni mężczyzna z pow. kościańskiego. Był wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Dopuszczał się ich na terenie Leszna i Poznania.

Pierwszy raz zgwałcił w 1993 roku w Kościanie. Kolejne przypadki miały miejsce w Poznaniu i Lesznie. Sprawca był już kilkakrotnie skazany za te przestępstwa. To seryjny gwałciciel.

Obecnie przebywał w więzieniu właśnie odsiadując wyroki za gwałty. Został formalnie zatrzymany w zakładzie karnym. Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przestawił mu zarzut zgwałcenia, za co grozi mu kolejna kara do 12 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego.

Poprzedni artykułPopisywał się BMW uciekając przed radiowozem uderzył w betonowy słup
Następny artykułBrutalna bójka siedmiu chłopaków pod Palmiarnią. Jedna osoba leżała nieprzytomna. Na chodniku dużo krwi