Archiwum X. Brutalny napad na konwojentów. Po 11 latach ustalony piąty bandyta (FILM)

Piaty sprawca napadu na konwojentów ustalony.

Policjanci „Archiwum X” wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali kolejną osobę odpowiedzialną za szczególnie brutalny napad, do którego doszło w marcu 2013 r. w Wólce Kosowskiej. To członek zorganizowanej grupy przestępczej, który jako piąty odpowie za atak z bronią na konwojentów, którzy przewozili gotówkę do banku.

Policjanci ustalili, że odbywający obecnie karę pozbawienia wolności 53-latek jest piątą osobą odpowiedzialną za napad z bronią w ręku na konwojentów przewożących pieniądze do banku w Wólce Kosowskiej.

Bandzior został przewieziony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym odbywa karę pozbawienia wolności, m.in. za napady z użyciem broni. Prokurator postawił mu zarzuty usiłowania zabójstwa i wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Śledczy ustalili, że 53-latek w miesiąc po napadzie za gotówkę kupił mieszkanie.

Przypomnijmy. Wszystko wydarzyło się, 14 marca, 2013 r. Pracownicy prywatnej firmy ochrony osób i mienia dostarczali gotówkę do banku na terenie targowiska w Wólce Kosowskiej. W momencie wejścia do hali targowej zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn. Bandyci ostrzelali konwojentów. Dwóch konwojentów zostało ciężko rannych. Sprawcy zabrali worki z pieniędzmi, w których było 4 miliony 215 tysięcy złotych i uciekli do samochodu, w którym czekał ich wspólnik. Poruszali się granatowym Fordem Mondeo (kombi starego typu).

Po napadzie rannych konwojentów przewieziono do szpitali, gdzie byli operowani.

Poprzedni artykułKierowca BMW na rondzie pojechał… prosto. Zataczał się i bełkotał (FILM)
Następny artykułZatrzymany pedofil. Atakował małe dziewczynki