Archiwum X. Aneta zaginęła 23 lata temu. Teraz policja zatrzymała jej męża

Policjanci kryminalni z łódzkiego Archiwum X pod nadzorem prokuratury pracują nad sprawą zaginięcia sprzed 23 lat mieszkanki Sieradza, Anety. Szeroko zakrojone działania mają na celu sprawdzenie nowych poszlak.

Policjanci z Archiwum X w Łodzi, zajmujący się na co dzień sprawami sprzed lat, nadal analizują okoliczności zaginięcia mieszkanki Sieradza.

Tajemnicza sprawa ma swój początek w nocy z 23 na 24 grudnia 2000 r. w Sieradzu. Zaginiona wtedy to przepadła „jak kamień w wodę”. Do dziś nie ma śladu po kobiecie. Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu cały czas wykonują jednak czynności procesowe w tej sprawie.

W niedzielę, 26 czerwca, policjanci na polecenie  prokuratury przeszukali dom i zabudowania gospodarcze w Sieradzu, a także otwartych terenów. W działaniach policjantów brał udział pies służbowy do wykrywania zwłok ludzkich oraz wykorzystano georadar.

Jednocześnie w tym samym dniu, na polecenie prokuratury zatrzymano męża zaginionej kobiety. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Poprzedni artykułPłonął budynek gospodarczy. Z żywiołem walczyło 15 zastępów straży pożarnej (zdjęcia)
Następny artykułRozbita szajka pedofili. Zatrzymanych sześciu mężczyzn. Mieli okropne filmy i zdjęcia z dziećmi i zwierzętami