Reklama samochody.pl

Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji w Gnieźnie. Auto warte 460 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Wydział Ruchu Drogowego otrzymał nowoczesny pojazd do obsługi zdarzeń drogowych. Auto usprawni pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Wartość samochodu to około 460 000 złotych.

APRD czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego świetnie spisuje się podczas obsługi i zabezpieczenia zdarzeń drogowych. Nowy ambulans to Volkswagen Crafter z silnikiem o mocy 177 KM. Od najbliższego poniedziałku używać go będą policjanci z gnieźnieńskiej drogówki.

Wyposażono go w specjalistyczne urządzenia między innymi w tablicę świetlną wyświetlającą informacje o czynnościach prowadzonych na drodze oraz maszt świetlny. Samochód posiada także zestaw znaków, które mogą być potrzebne podczas obsługi wypadku, pachołki drogowe, zestaw ratownictwa medycznego, parawan czy też aparat fotograficzny. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy. Wewnątrz furgonu znajdziemy natomiast miejsce do pracy biurowej wraz z laptopem oraz drukarką. Dodatkowo policjanci otrzymali urządzenie do sporządzania cyfrowej dokumentacji ze zdarzeń drogowych – tachimetr.

Zakup pojazdu został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji. Wartość przekazanego pojazdu to około 460 000 złotych.

Poprzedni artykułVolkswagen roztrzaskał się o płot cmentarza. Rannych pięć osob
Następny artykułStraszne. W drodze z Warszawy spłonął im samochód. Mama Zuzi prosi o pomoc (WIDEO)