Reklama Toyota

Akt oskarżenia w wielkim śledztwie nielegalnych salonów gier. Zabezpieczono 700 automatów  

Zakończyło się śledztwo dotyczącego nielegalnego rynku gier hazardowych. Akt oskarżenia obejmuje sześć osób, które przed sądem będą odpowiadać za urządzanie i prowadzenie wbrew przepisom gier hazardowych na automatach. Prokurator zabezpieczył należące do nich mienie o łącznej wartości około 2 milionów złotych.. 

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom związanym z procederem nielegalnego rynku gier hazardowych. Skala prowadzonego procederu, a szczególnie miejsc urządzania i prowadzenia nielegalnych gier, jak i ilość zabezpieczonych automatów wskazuje, że jest to jedna z największych spraw prowadzonych w ostatnich latach przez Służbę Celno-Skarbową. Nielegalne salony gier działy w miejscowościach Leszno, Rawicz, Śrem, Kościan, Gostyń, Poznań, Głogów, Góra oraz Wschowa.

W toku śledztwa, od października 2017 r. przeprowadzono ponad 200 kontroli i przeszukań pomieszczeń na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Efekt tych działań to zatrzymanie prawie 700 automatów do gier hazardowych oraz ich elementów.

Obszerny materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie Ireneuszowi R., Łukaszowi P., Arturowi K., Pawłowi D., Dawidowi K. i Michałowi R. zarzutów urządzania i prowadzenia gier hazardowych i uczynienia z tego stałego źródła dochodu.

Wobec oskarżonych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w wysokości od 5 tysięcy do 40 tysięcy złotych.

Prokurator zabezpieczył także majątek oskarżonych, pieniądze i nieruchomości o łącznej wartości około 2 mln złotych.

Poprzedni artykułDrogowy dramat. Czołówka osobówki z tirem. 42-latek zginął na miejscu (zdjęcia)
Następny artykułZłodziej wynosił z kościoła w Poznaniu 70-letnie lichtarze. Wpadł na gorącym uczynku