90-latek jechał trasą S8 pod prąd (FILM)

Policjanci z Wieruszowa interweniowali na trasie S8 w miejscowości Polesie w związku ze zgłoszeniem o kierującym, który jechał pod prąd pasem w kierunku Warszawy. Na szczęście nie doszło do wypadku. 90-letni kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę, 28 czerwca, po godzinie 22:00 na dyżurny policji w Wieruszowie dostał zgłoszenie, że pasem w kierunku Warszawy pod prąd jedzie samochód osobowy. Skierowani  na miejsce policjanci na miejscu zastali patrol obsługi S8, który zatrzymał kierującego.

Policjanci ustalili, że kierujący fordem, 90-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, jechał pod prąd. Na szczęście nie doszło do zdarzenia drogowego, a policjanci wspólnie z patrolem obsługi S8 pomogli mężczyźnie bezpiecznie zjechać z drogi.

Funkcjonariusze wystawili wniosek o skierowanie na badania lekarskie 90-latka, które wykażą czy kierujący będzie mógł w przyszłości prowadzić . Wobec mężczyzny zostało również wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niestosowanie się do zakazu wjazdu.

Mężczyzna  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Poprzedni artykułBez powodu zaatakował nożem mężczyznę z psem na spacerze. Chciał zabić, ciął nożem
Następny artykułKościan. Seks afera. Sprawą zajęła się policja