Wielkopolska 112
  • Strona główna
  • Poznań
  • Kalisz
  • Konin
  • Leszno
  • Wiadomości
    • Więcej
      • Chodzież
      • Czarnków
      • Gostyń
      • Grodzisk Wlkp.
      • Kargowa
      • Kępno
      • Międzychód
      • Nowy Tomyśl
      • Oborniki
      • Ostrzeszów
      • Pleszew
      • Słupca
      • Szamotuły
      • Wolsztyn
      • Złotów
    • Gniezno
    • Jarocin
    • Koło
    • Kościan
    • Krotoszyn
    • Ostrów Wlkp.
    • Piła
    • Rawicz
    • Śrem
    • Środa Wlkp.
    • Turek
    • Wągrowiec
    • Września
    • Wschowa
Reading: 88-latek przelał oszustom 1,5 mln zł. Oszczędności całego życia
Udostępnij
Wielkopolska 112Wielkopolska 112
Font ResizerAa
Search
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Wielkopolska 112 > Z kraju > 88-latek przelał oszustom 1,5 mln zł. Oszczędności całego życia
Z kraju

88-latek przelał oszustom 1,5 mln zł. Oszczędności całego życia

Ostatnia aktualizacja 28 lutego 2025 17:09
Opublikowano 28 lutego 2025
Udostępnij
Udostępnij

Policjanci przyjęli od 88-latka zawiadomienie dotyczące oszustwa. Okazało się, że w wyniku działania przestępców podających się w rozmowie telefonicznej za policjantów, 88-latek stracił gromadzone przez całe swoje życie pieniądze w niebagatelnej kwocie 1,5 miliona złotych.

Z pokrzywdzonym 88-latkiem z woj. dolnośląskiego skontaktował się mężczyzna, który podawał się za policjanta. Oszust przekonał ofiarę, że jego pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone i aby ich nie stracić, należy podjąć określone działania. Pod pozorem ochrony konta, fałszywy policjant nakłonił seniora do wypłacania pieniędzy z konta, a następnie przekazania ich w ręce innej osoby.

Działanie to miało rzekomo służyć do zabezpieczenia środków. Niestety, okazało się, że 88-latek w rezultacie stracił 1,5 miliona złotych. Oszuści przez cały czas utrzymywali kontakt telefoniczny z ofiarą, wzmacniając iluzję autentyczności sytuacji i manipulując emocjami pokrzywdzonego. W związku z tą sprawą, przedstawiamy kilka ważnych ostrzeżeń:

- Reklama -
Udostępnij ten artykuł
Facebook Email Copy Link
Udostępnij
Poprzedni artykuł Ukrainiec wpadł BMW na fotoradar 12 razy, pokazywał środkowy palec. Będzie deportowany
Następny artykuł Bracia po latach spotkali się w… celi
- Reklama -

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Zaginiona mieszkanka Chorzemina odnaleziona

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 43-letniej Agnieszki z Chorzemina. Została odnaleziona

0 min czytania
Zaginęła Agnieszka Kaczmarek z Chorzemina

Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Chorzemina, Agnieszki Kaczmarek lat 42. Kobieta mierzy 160…

1 min czytania

Może Ciebie zainteresować

Z kraju

Sfingowali własną śmierć w wypadkach i wyłudzali odszkodowania (ZDJĘCIA)

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które wyłudzały od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w wypadkach samochodowych na terenie USA. Posługiwali…

2 min czytania
Z kraju

72-latek wpadł na produkcji bimbru. Miał już 100 litrów

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla, zlikwidowali nielegalną, przydomową bimbrownię.…

1 min czytania
Z kraju

Przewoził na dachu ładunek dwa razy większy od swojego fiata

Dzielnicowi z Czechowic-Dziedzic zatrzymali do kontroli drogowej małolitrażowego fiata, który na dachu przewoził bagaż o kubaturze blisko dwa razy większej…

2 min czytania
Z kraju

Będą ogromne kary za zaśmiecanie w miejscach publicznych, nawet 5 tys. zł

Ministerstwo Klimatu zaproponowało zaostrzone kar za zaśmiecanie na terenach publicznych lub prywatnych (dróg, ulic, placów ogrodów, plaż, trawników lub zieleńców).…

1 min czytania
Wielkopolska 112

© 2025 – Wielkopolska 112, Wszelkie prawa zastrzeżone | hvln.pl

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?