Reklama samochody.pl

47-latek wpadł na targowisku. Handlował podróbkami

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali stoisko z odzieżą i galanterią na jednym z poznańskich targowisk. Wszystkie podrobione rzeczy miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu działanie grozi kara do nawet 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu na początku maja zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na Rynku Wildeckim ubrania i inne przedmioty, z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci na miejscu potwierdzili posiadane informacje. 47-latek posiadał na swoim stoisku zarówno ubrania jak również galanterię ze znakami znanych światowych producentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cały towar, również ten który był przechowywany w samochodzie dostawczym należącym do zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono kilkaset sztuk ubrań, torebki i bieliznę.

Wartość strat jakie mogły ponieść poszkodowane firmy oszacowano wstępnie na ok. 200 tys. złotych. Mieszkaniec Poznania po zakończeniu wszystkich czynności może usłyszeć zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej, za który grozi do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek w pracy. Nie żyje kierowca porażony prądem. Czekał na załadunek
Następny artykuł37-letni złodziej włamywał się do lokali usługowych. Został aresztowany