Reklama Toyota

42-latek z Ukrainy znęcał się nad swoją partnerką. Groził jej nożem. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Grodziscy kryminalni zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych do swojej 38-letniej partnerki. Mężczyzna postanowieniem grodziskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sytuacja związana z przedstawionym mężczyźnie zarzutem rozpoczęła się w kwietniu br. 42-latek diametralnie zmienił podejście do swojej partnerki. Wielokrotnie, będąc pod wpływem alkoholu, nie potrafił kontrolować swoich emocji. Kierował obelżywe słowa do swojej partnerki oraz jej matki w obecności dziecka. Treść rozmów z biegiem czasu eskalowała do poziomu gróźb karalnych, a punktem zwrotnym w życiu 38-letniej obywatelki Ukrainy była sytuacja, kiedy jej partner w trakcie kolejnej awantury wyciągnął nóż i groził jej pozbawieniem życia.

Kobieta w obawie o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych złożyła stosowne zawiadomienie. Efektem współpracy organów ścigania było zatrzymanie mężczyzny oraz przedstawienie mu zarzutów.

Podczas piątkowego posiedzenia sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnienie tego czynu kodeks karny przewiduję karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułDramat. 14-latek wszedł na słup energetyczny. Dziecko zostało porażone. Nie żyje
Następny artykułTen złodziej nie wykazał się bystrością. Ukradł portfel, ale nie znalazł wszystkich pieniędzy