Reklama Toyota

21-latek przekroczył prędkość na… Elektrycznej hulajnodze. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem

KPP Grudziądz.

Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Policjanci grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali kierującego taką hulajnogą, którą poruszał się znacznie szybciej.

Wczoraj na ul. Południowej w Grudziądzu funkcjonariusze grudziądzkiej drogówki prowadzili statyczny nadzór na ulicy Południowej w Grudziądzu. W pewnym momencie zauważyli zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością mężczyznę na hulajnodze elektrycznej. Policjanci realizowali w tym czasie zadania związane z pomiarem prędkości. Postanowili sprawdzić z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu. W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Policja przypomina:

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch stały się w ostanim czasie bardzo popularne. Osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

Poprzedni artykułKobieta jadąca rowerem potrąciła niedowidzącą nastolatkę na Wildzie. „Szarpnęła ją za włosy”
Następny artykułMężczyzna potrącił kobietę i ciągnął ją za sobą 30 metrów. 81-latka trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)