Reklama samochody.pl

19-latek pędził volkswagenem 141 km/h

foto. KPP Wolsztyn
foto. KPP Wolsztyn

Sporą nieodpowiedzialnością popisał się wczoraj 19-letni mieszkaniec Świętna zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Powodem policyjnej interwencji przeprowadzonej pomiędzy Starym Widzimiem, a Kębłowem była jazda z nadmierną prędkością. Mężczyzna pędząc 141 km/h poza obszarem zabudowanym naraził się na grzywnę w postaci mandatu oraz 10 punktów karnych, które przesądzą o utracie prawa jazdy.

13.04.2021 r.  ok.godz. 17:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolujący ruch pojazdów na trasie Stary Widzim – Kębłowo zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca Świętna kierującego Volkswagenem Golfem. Powodem zatrzymania była prędkość, z jaką poruszał się nastolatek.

Mężczyzna znajdując się poza terenem zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jazdy to maksymalnie 90 km/h, pędził 141 km/h. Bardzo szybko okazało się, że nie jest to pierwsze wykroczenie na koncie młodego kierowcy, który uprawnieniami do kierowania cieszy się dopiero od kilku miesięcy.

Mężczyzna ukarany został 500-złotowym mandatem. Za popełnione wykroczenie przypisano mu także 10 punktów karnych. Ponieważ nastolatek miał już na swoim koncie 12 punktów, nałożone przez policjantów kolejne punkty zadecydują o zatrzymaniu mu prawa jazdy.

Jazda z nadmierną prędkością to niezmiennie jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Bezpieczniej dla siebie i innych uczestników ruchu jest przyjechać na miejsce kilka chwil później niż oszczędzić kilka minut biorąc pod uwagę to, że możemy przyczynić się do spowodowania zdarzenia, którego skutki mogą być trudne do określenia.

Poprzedni artykułŚmierć rowerzysty na ulicy. To 71-letni mieszkaniec Leszna
Następny artykułPoważny wypadek. Auto roztrzaskało się o drzewo. Służby na miejscu