Reklama Toyota

17-latek uderzył policjanta z główki w twarz

17-latek uderzył głową w twarz interweniującego policjanta, wcześniej próbował uciec rowerem.

W miniony czwartek kartuscy policjanci zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 17-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 3 tys. zł.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policjanci z wydziału prewencji podczas patrolowania rejonu Kartuz, zauważyli przy dworcu mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Funkcjonariusze podjechali radiowozem do mężczyzny, który zaczął uciekać rowerem. Policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali uciekiniera, a ten poprzez uderzenie głową w twarz interweniującego policjanta oraz szarpanie za mundur naruszył jego nietykalność cielesną. Mundurowi obezwładnili go, a następnie wylegitymowali. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec naszego powiatu, przy którym policjanci znaleźli blisko 200 gramów marihuany. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mundurowi w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleźli ponadto wagę oraz pakunek z woreczkami strunowymi.

17-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

W piątek policjanci doprowadzili 17-latka do prokuratury, gdzie Prokurator Rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Poprzedni artykułGigantyczny guz w główce Szymka❗️Ratunek za miliony – pomóż!
Następny artykułPijana nastolatka wezwała policję, w mieszkaniu ich wyzywała, a na koniec zaproponowała łapówkę