Reklama Toyota

16-latek posiadał przy sobie prawie 10 gramów marihuany. Grozi mu do trzech lat więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 16-letniego mężczyznę, który do szkoły przyszedł z marihuaną. Za posiadanie zakazanej substancji Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę kryminalni otrzymali informację o posiadaniu nakotyków, którymi dysponuje młody mężczyzna uczący się jednej ze szkół w Grodzisku Wielkopolskim. Funkcjonariusze podczas kontorli osobistej ujawnili środek odurzający w postaci marihuany. Kolejnym etapem postępowania było przeszukanie mieszkania, gdzie mundurowi znaleźli kolejny woreczek strunowy z zawartością zakazanej substancji. Łącznie 16- letni mężczyzna odpowie za posiadanie prawie 10 gramów marihuany.

Śledczy przedstawili młodemu mieszkańcowi gminy opalenica zarzut posiadania środków odurzających. Swoim postępowaniem mężczyna przedwcześnie zakończył edukację w jednej z grodziskich szkół. Sprawa finalnie zakończy się w Sądzie Rejonowym w Wydziale Rodzinnym i ds. Nieletnich.

Poprzedni artykułZłamał zakaz prowadzenia 13 razy, kradł paliwo do auta, w którym zamiast siedzenia był zbiornik (FILM, ZDJĘCIA
Następny artykułMakabryczny wypadek w Szamotułach. Pieszy śmiertelnie potrącony przez śmieciarkę