Reklama Toyota

16-latek chciał zabić swoich rodziców. Teraz odpowie jak dorosły

W Sądzie Okręgowym w Częstochowie trwa proces 16-latka, który jesienią ubiegłego roku zaatakował nożem rodziców. O usiłowanie zabójstwa oskarżyła chłopaka prokuratura, a sąd rodzinny zgodził się, by odpowiadał jak dorosły.

Z ustaleń śledztwa wynika, że 20 listopada 2022 r. w dzielnicy Raków, zamaskowany 15-letni Jakub W. złapał za nóż i rzucił się na leżącą w łóżku matkę. Celował w szyję, twarz, klatkę piersiową i tułów. Kobieta nie rozpoznała w napastniku syna, a próbujący obronić żonę ojciec chłopaka również został poraniony. Oboje dorośli z ranami szyi, twarzy i barku zabrani zostali do szpitala. Zatrzymany mówił bezpośrednio po zdarzeniu, że już od dana planował wyjść na ulicę i „zabić kogokolwiek”. Trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego…

Wkrótce potem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa dwóch osób, a sąd rodzinny zgodził się, aby 15-latek odpowiadał za usiłowanie zabójstwa jak dorosły.

Na wniosek prokuratury 15-latka aresztowano. Psycholog i psychiatrzy orzekli, że chłopak w chwili popełnienia czynu był poczytalny, może też być sądzony. Już w tym roku, 18 maja sąd przedłużył mu areszt do października 2023 r., a pod koniec lipca za zamkniętymi drzwiami ruszył proces obecnie 16-latka. Jakub W. w trakcie śledztwa przyznał się do zarzutów, nie wyjaśnił jednak motywów ataku na rodziców.

 

źródło. Klobucka.pl

Poprzedni artykułZostawili 4-latka samego na plaży bez opieki. Interweniowała policja
Następny artykułStraszne. Mężczyzna oblał się benzyną i podpalił na chodniku w Ciborzu (FILM CZYTELNIKA)