1,5 roczne dziecko z obrażeniami ciała. Matka była pijana

W miniony czwartek ratownicy medyczni oraz policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w centrum Gniezna, gdzie ujawniono dziecko z obrażeniami ciała.

Sytuacja miała miejsce w centrum Gniezna 4 lipca w godzinach popołudniowych. Jak udało się nam dowiedzieć, pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podczas wizyty w jednym z mieszkań w centrum miasta, miały ujawnić niepokojące ślady na ciele 1,5-rocznego dziecka. O spostrzeżeniach natychmiast powiadomiono pogotowie oraz policję.

Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego zdecydowano o przewiezieniu dziecka do poznańskiego szpitala – miało ono poważne obrażenia ciała i, jak udało się nam ustalić, wymaga ono hospitalizacji, dlatego nadal pozostaje w lecznicy.

W trakcie wizyty policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało u matki 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Lekarze z poznańskiego szpitala, po przeprowadzeniu serii badań, zgłosili podejrzenie popełnienia przestępstwa. W piątek w godzinach popołudniowych kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani przez gnieźnieńskiej policję. Prawdopodobnie jutro zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie przeprowadzi się z nimi dalsze czynności w tej sprawie.

 

Foto pogodowe nie pochodzi z miejsca zdarzenia. Archiwum własne wlkp112.pl

Źródło.gniezno24.com

Poprzedni artykułTrzymiesięczne dziecko z poważnymi urazami mózgu. Zatrzymani rodzice. To lekarz i prawniczka
Następny artykułTragiczny wypadek. Zginął młody strażak. Sprawcą okazał się pijany kierowca