Reklama Toyota

15-latek i 16-latek uciekali policji motorowerami. Niemal potrącili rowerzystę

Nieletni w sobotę, 10 lipca, na motorowerze uciekali policji. Wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, a swoją brawurową i nieostrożną jazdą spowodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. O losie nieletnich zadecyduje sąd.

Policjanci z drogówki ostrzeszowskiej komendy pełnili służbę na posterunku w miejscowości Niedźwiedź. Zauważyli dwie młode osoby jadące motorowerami, które na widok oznakowanego radiowozu natychmiast zawróciły.

Policjanci pojechali za motorowerem. Motorowerzyści jechali drogami publicznymi i leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie policjanci zrównali się z nimi. Policjantka przez okno radiowozu podała im sygnał do zatrzymania się. Wtedy kierujący zaczęli uciekać.

Podczas ucieczki młode osoby powodowały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dojeżdżając do skrzyżowania, nie zachowywali żadnych środków ostrożności. Jechali z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny.

Uciekinierzy zostali zatrzymanych w miejscowości Marydół. To 15 i 16 letni mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną. Z uwagi na fakt, iż zatrzymane osoby to osoby nieletnie na miejsce wezwano rodziców.

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że oboje nie maja uprawnień do kierowania pojazdami, którymi się poruszali. Zostali poinformowani o przekazaniu sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Poprzedni artykułBył kompletnie pijany, ma zakaz prowadzenia. Jechał do restauracji, bo był głodny. Wydmuchał 2,5 promila
Następny artykułTo była głupota. Cztery nastolatki zniszczyły ściany tunelu