Reklama Toyota

14-latek z pasażerem jechali bez koszulek na motorowerze. Uciekli policji, ale nie na długo

W środę, 16 sierpnia, o godzinie 16:55 w rejonie skrzyżowania drogi K11 z ul. Piastowską w miejscowości Ostrzeszów, policjanci z patrolówki zauważyli motorower, którym jechały się dwie młode osoby bez koszulek.

Podjęli próbę zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie stosował się do podawanych przez oznakowany radiowóz znaków do zatrzymania. Zaczął uciekać. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary. Młodzi ludzie uciekli.

Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie danych osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia ok. godziny 19:20 zostali zatrzymani i doprowadzeni do ostrzeszowskiej komendy policji. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14-stu i 15-stu lat.

W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie mający uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia.

Kierującemu motorowerem przedstawiono zarzut ucieczki policji, za który odpowie przez Sądem dla Nieletnich.

Poprzedni artykułRzucił się z nożem na policjantów. Musieli strzelać
Następny artykułMotocyklista w Bystrzycy wjechał do rowu, bo był kompletnie pijany