Reklama Toyota

Złodziej widząc policję ubrał się w ubrania z wystawy i udawał… Manekina

Tarnogórscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku seryjnego włamywacza. Widząc policjantów założył ubrania z wystawy i udawał manekina. Mężczyzna włamał się do kilku lokali kradnąc gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Straty to 13 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie pawilonów handlowych znajdujących się przy ul. Armii Krajowej w Tarnowskich Górach słychać dźwięk tłuczonego szkła. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie w jednym ze sklepów odzieżowych zobaczyli wybitą szybę.

Podejrzewając włamanie, policjanci sprawdzili wnętrze sklepu. Szybko okazało się, że sprawca nie zdążył uciec.

Mężczyzna na widok policji ukrył się przed policjantami między ubraniami z wystawy. Chcąc zmylić policjantów, założył na siebie ubrania ze sklepu i udawał… manekina.

Tarnogórzanin został zatrzymany. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że ma on na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Śledczy wykazali, że odpowiada między innymi za trzy inne włamania do lokali, z których zabrał gotówkę i sprzęt elektroniczny oraz za usiłowanie włamania do obiektów, gdzie powstrzymały go między innymi szyby antywłamaniowe.

Łącznie 36-latkowi postawiono sześć zarzutów. Straty, jakie powstały w wyniku jego działań, oszacowano łącznie na blisko 13 tys. zł.

Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia, które sprawca zdążył sprzedać w pobliskich lombardach. Podczas przeszukania mieszkania 36-latka policjanci znaleźli skradziony sprzęt elektroniczny oraz marihuanę i amfetaminę. Za nielegalne posiadanie narkotyków tarnogórzanin również usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułPijana nieprzytomna kobieta leżała na ulicy, na niej siedział płaczący niemowlak
Następny artykułRuszyła zbiórka dla strażaków z OSP Bądecz. Druhom potrzebna jest pilna pomoc