Reklama Toyota

Wystawiła na sprzedaż zegarek. Straciła 8 tys zł

Pod pozorem zakupu zegarka oferowanego przez 38 latkę na portalu internetowym, oszust wysłał jej link przy pomocy którego kobieta miała rzekomo sprawdzić wpłatę. W ten sposób pozyskał dane do jej internetowego konta bankowego, a następnie wypłacił 8 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji internetowych!

38 latka w ubiegły poniedziałek na portalu internetowym zamieściła ogłoszenie o sprzedaży zegarka. Wkrótce po zamieszczeniu oferty na sprzedaż, otrzymała w aplikacji WhatsApp wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. Po uzgodnieniu warunków transakcji kobieta na swój adres e-mail otrzymała link dotyczący potwierdzenia sprzedaży. 38 latka otworzyła link i przy jego pomocy zalogowała się na stronę łudząco podobną do strony bankowości elektronicznej. Kobieta w żądane pola wpisała dane karty płatniczej oraz kod dostępu. Wkrótce po tych czynnościach postanowiła sprawdzić stan swojego konta. Po zalogowaniu się na stronę banku zobaczyła, że z jej konta zniknęło ponad 8 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła Policję.

Apelujemy o ostrożność podczas zawierania internetowych transakcji! Absolutnie nie otwierajmy podesłanych linków.  Mogą one odsyłać do fałszywych stron, oraz takich, które zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem umożliwiającym oszustom dostęp do naszego konta bankowego

Poprzedni artykułŚnięte ryby w stawie pod Rawiczem (ZDJĘCIA)
Następny artykułOstatnie pożegnanie tragicznie zmarłego śp.druha Andrzeja (ZDJĘCIA)