Reklama samochody.pl

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Kobierno. Kierowca trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

W piątek 14 maja 2021 roku na drodze gminne pomiędzy Kobiernem a Dąbrową doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 3:25. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.  W pojeździe znajdował się przytomny kierowca z widocznymi obrażeniami ciała.  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano personelowi medycznemu, który na podstawie przeprowadzonych badań zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W rozbitym pojeździe strażacy odłączyli akumulator oraz przeszukali pobliski teren upewniając się, że pojazdem podróżowała jedna osoba.

Na tym działania trwające  46 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Krotoszyn