Reklama Toyota

Wsiadł do samochodu i strzelił. Zatrzymała go policja

Do nietypowej i niebezpiecznie sytuacji doszło w sobotę, 30 grudnia, ub.r. w miejscowości Szklarka Przygodzicka. Kierujący pojazdem mężczyzna oddał strzał w nieustalonym kierunku z posiadanej przez siebie broni.

W sobotę o godzinie 17:00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji został powiadomiony o incydencie z udziałem kierującego, u którego zgłaszająca zauważyła broń. Sytuacja miała miejsce w rejonie Ronda Ostrzeszowskiego w miejscowości Szklarka Przygodzicka.

Po telefonicznym zgłoszeniu na numer alarmowy 112 podejrzenia pijanego kierującego Kią, podróżujący samochodem 51-letnia kobieta oraz jej 49-letni partner, podeszli do auta, które zatrzymało się w rejonie zatoczki autobusowej.

Po rozmowie z kierującym, kiedy wsiedli oni z powrotem do swojego samochodu, padł strzał. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie broń, z której oddał strzał w nieustalonym kierunku.

Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali 30-latka, mieszkańca powiatu ostrowskiego, a także zabezpieczyli posiadaną przez niego broń.

W trakcie czynności okazało się, że jest to broń obronna na gumowe kulki, na posiadanie której nie jest wymagane zezwolenie. Ponadto podczas kontroli osobistej przy mężczyźnie znaleziono woreczek strunowy z zawartością białego proszku w ilości ok. 1 grama. Mężczyzna była naćpany.

Z związku z zaistniałą sytuacją mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, w uzgodnieniu z którym zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Poprzedni artykułTego jeszcze nie było. Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych w jednym samochodzie
Następny artykułPijany Ukrainiec z dożywotnim zakazem prowadzenia zaszalał na Orlenie