Reklama samochody.pl

Wpadł naćpany kierowca busa. Złamał też sądowy zakaz prowadzenia. Pasażer miał przy sobie amfetaminę

Policjanci posterunku w Łobżenicy zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie za prowadzenie naćpany i złamanie sądowego zakazu. Drugi usłyszał zarzuty związane z posiadaniem ponad 66 gramów amfetaminy.

W dniu, 13 stycznia, wieczorem policjanci posterunku w Łobżenicy zatrzymali do kontroli dostawczego forda. Kierował nim 34-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk, który jak się okazało ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Mimo przestępstwa, jakiego dopuścił się kierowca, pasażer również zachowywał się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić pojazd. Pod siedzeniem pasażera znaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy, która należała do pasażera, mieszkańca gminy Łobżenica.

Kierujący został poddany badaniu na zawartość narkotyków w jego organizmie. Okazał się, że prowadził naćpany amfetaminą.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci przeprowadzili również przeszukania mieszkań mężczyzn. W domu 38-letniego pasażera forda znaleźli kolejne porcje amfetaminy.

34-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk odpowie za kierowanie pod wpływem środka odurzającego i złamanie sądowego zakazu prowadzenia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Pasażer natomiast usłyszał zarzut ponad 66 gramów amfetaminy, co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułUwaga. W popularnych batonach wykryto szkło
Następny artykułZłodziej katalizatorów tłumaczył policjantom, że jest… mechanikiem