Reklama Toyota

Weekend pod kontem szkoleń w Kębłowie (ZDJĘCIA)

W miniony weekend (23-25 września br.) w OSP Kębłowo zostały zorganizowane warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego oraz szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

W dniu 23.09.2022 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego. Uczestnicy szkolenia pod czujnym okiem funkcjonariuszy PSP w Wolsztynie a także funkcjonariusza PSP w Nowym Tomyślu- będącego jednocześnie członkiem OSP Kębłowo mogli doskonalić swoje umiejętności dotyczące technik cięcia, rozpierania oraz prawidłowej ewakuacji poszkodowanych. Zajęcia odbyły się z inicjatywy druhów OSP Kębłowo, którzy zadbali o całe zaplecze logistyczne. W warsztatach udział brali zarówno członkowie OSP Kębłowo jak i OSP Tłoki. Doskonalenie zawodowe ochotników jest bardzo istotne, gdyż często to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzenia.

W dniu 25.09.2022 r. odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Warsztaty te były wspólną inicjatywą funkcjonariuszy PSP w Wolsztynie oraz druhów OSP w Kębłowie. Dzięki takim szkoleniom poziom świadomości w społeczeństwie nieustannie wzrasta i w przyszłości może zaprocentować nawet uratowanym życiem ludzkim, co jest wartością bezcenną. Szkolenie skierowane było do mieszkańców gminy Wolsztyn i cieszyło się dość dużym zainteresowaniem. To już kolejne szkolenie z cyklu nauki pierwszej pomocy i na pewno nie ostatnie.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek nie żyje strażak JRG Ruda Śląska
Następny artykułŻyli pod jednym dachem z agresywnym ojcem i mężem. Mężczyzna trafił już za kratki