Uprawiali seks na wieży widokowej w Świetnie. Zapadł wyrok

W lipcu 2020 roku kamera miejskiego monitoringu (zamontowana ze względów bezpieczeństwa) nagrała dwie pary, które uprawiały seks na wieży widokowej pod Świętnem na terenie powiatu wolsztyńskiego.

Fragment nagrania z miejskiego monitoringu z niewyjaśnionych przyczyn trafił do internetu. Już pod koniec lipca 2020 roku informowaliśmy, że w tej sytuacji ukarane mogą być zarówno pary za „nieobyczajny wybryk”, jak i osoba, przez którą nagranie wyciekło do internetu.

Latem 2020 roku urzędnik z działu informatycznego urzędu w Wolsztynie, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych, stracił pracę. Sprawą zajęła się także prokuratura. Po roku do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie zachowania pracownika urzędu. To jemu postawiono zarzut nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych. Mężczyzna nie przyznał się do winy i wyjaśnił, że udostępnił nagranie, by wykazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu monitoringu.

Za rozpowszechnianie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody groziło mu do 5 lat więzienia. Portal wolsztyn.naszemiasto.pl podaje, że pod koniec stycznia zapadł wyrok w tej sprawie. Mężczyznę uznano winnym i skazano go na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok. Wyrok nie jest prawomocny.

Parom, które na wieży uprawiały seks groził m.in. areszt lub kara grzywny. Ostatecznie nic im nie zrobiono.

Poprzedni artykułKrok od tragedii. Mężczyzna przygnieciony przez autobus. Poważnie ranny trafił do szpitala
Następny artykułMisja Turcja 🇹🇷 Polscy strażacy uratowali trzy osoby (zdjęcia)