Reklama samochody.pl

Ukrainiec notorycznie jeździł pijany i łamał zakazy sądowe. Został za to deportowany

Policjanci z komisariatu w Tarnowie Podgórnym po raz kolejny zatrzymali Ukraińca, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki współpracy służb, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, został deportowany i otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz innych państw strefy Schengen.

Na początku lutego br. policjanci z Tarnowa Podgórnego we wsi Baranowo zatrzymali do kontroli kierującego Peugeotem. Kierujący prowadził swój samochód „slalomem”. Natychmiast został zatrzymany do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów. Ukrainiec wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu. Jego nieodpowiedzialna podróż wówczas się zakończyła. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Jak się okazało, nie były to pierwsze przewinienia 30-letniego Ukraińca. Śledczy przeanalizowali wszystkie prowadzone wobec niego postępowania. Wynikało z nich, że był już wielokrotnie notowany i zatrzymany przez policjantów w związku z przestępstwami dotyczącymi głównie jazdy po pijanemu o prowadzenia pomimo orzeczonego zakazu.

Z uwagi na notoryczne łamanie polskiego prawa, policjanci rozpoczęli procedurę weryfikującą, czy wobec mężczyzny można sporządzić wniosek o deportację. W wyniku podjętej pracy, funkcjonariusze stwierdzili, że zachowanie mężczyzny stworzyło realne zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Policjanci wystąpili do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej go, do powrotu  do swojego kraju. Kolejnego dnia 30-latek został przekazany strażnikom granicznym i pod ich eskortom powrócił do swojego kraju.

Wobec mężczyzny orzeczony został także zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez okres trzech lat.

Poprzedni artykułWpadł kompletnie pijany Ukrainiec. Jechał renault
Następny artykułDzieci igrają ze śmiercią! kolejna szokująca i śmiertelnie niebezpieczna zabawa dzieci w Poznaniu (FILM)